młody zielony JęCZMIEń

Kupuje młody jęczmień. Jaką formę wybrać?

Decydując się na zakup młodego zielonego jęczmienia musimy pamiętać o wielu sprawach. Jedną ze spraw jest to, że może być w proszku, ale i w tabletkach. Niejako automatycznie powstaje pytanie na tem czytaj więcej »

olej Arganowy

Olejek arganowy - działanie

W dzisiejszym tekście weźmiemy pod uwagę działanie olejku arganowego. Jeśli uważasz, że to jest przypadkowy olejek, popełniasz ogromny błąd. to bardzo ceniony olej na całym świecie. Jeżeli coś zdoby czytaj więcej »

Tworzenie portali internetowych

Odpowiednie tworzenie portali z pomocą agencji

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób decyduje się na w szybki i bezpieczny sposób. Dzisiaj takich portali jest bardzo dużo dlatego większość z was powinna je przygotować w należycie profesjonaln czytaj więcej »

skrzynki licznikowe

Cechy charakteryzujące szafę 6u

W niektórych sklepach i marketach z urządzeniami i sprzętami RTV oraz AGD można znaleźć specjalne szafy. Nie są to szafy pojawiające się w sypialniach, a meble, w których swoje narzędzia i dane przec czytaj więcej »

jak rozmawiać Z mężem alkoholikiem

Mieszkanie pod jednym dachem z alkoholikiem

Znajomość z osobą uzależnioną od alkoholu to nic przyjemnego, ale niestety dość często się zdarza – wielu ojców, mężów, braci i synów jak też matek, córek itd. zmaga się z uzależnieniem i przy okazji czytaj więcej »

garaże mETALOWE

Garaże i ich wybór

Mamy już dzisiaj duży wybór różnego rodzaju garaży wykonywanych przez różnych producentów. Takie cieszą się dużym zainteresowaniem wielu osób, które to na pewno szukają już różnych rozwiązań dla sie czytaj więcej »

 

Mieszkanie pod jednym dachem z alkoholikiem

Znajomość z osobą uzależnioną od alkoholu to nic przyjemnego, ale niestety dość często się zdarza – wielu ojców, mężów, braci i synów jak też matek, córek itd. zmaga się z uzależnieniem i przy okazji wplątuje w konsekwencje nałogu także całą swoją rodzinę. jak rozmawiać z mężem alkoholikiem, żeby przestał pić i pomyśleć o leczeniu? Większość żon pijących mężów popełnia duży błąd, bo albo przemilcza wszystko w myśl zasady, że nie warto mówić głośno o takich sprawach, albo rozpoczyna rozmowę w agresywny, napastliwy sposób. Tymczasem takie zachowanie może wywołać u osoby uzależnionej nadmierną irytację, bo podczas upojenia alkoholowego trudniej jest kontrolować emocje i zachowywać się w wyważony sposób. Często niewłaściwe podejście do kogoś, u kogo rozwija się nałóg, powoduje późniejsze problemy.

Agresywne zachowanie u dziecka

Nie znaczy to, że agresywne zachowanie u alkoholika jest winą jego otoczenia, ale dopuszczenie do tego bez odpowiedniej reakcji już niestety tak. Więc jak rozmawiać z mężem alkoholikiem? Gdy ktoś jest pijany, nie da się niczego mu przetłumaczyć, trzeba więc starać się znaleźć moment wytrzeźwienia i wtedy wskazać, jak bardzo negatywne efekty picia wpływają na stan zdrowia psychicznego całej rodziny. W sytuacji, gdy osoba uzależniona chce współpracować, można zachęcić ją do podjęcia terapii, nawet wspólnej. Jeśli natomiast taka współpraca jest niemożliwa, nieraz trzeba podjąć poważne kroki – nawet separację lub rozwód dla dobra rodziny. Tego typu działanie konieczne są zwłaszcza w sytuacji, gdy alkoholik bywa agresywny, niebezpieczny dla otoczenia.